Llandgegfedd Pin

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Rating system: PY, Entries: 19, Scoring system: Appendix A

Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Pin Total Nett
1st Asymmetric   RS 400 1506   Paul Freeland Sharon Freeland 946 1.0 1.0 1.0
2nd Asymmetric   RS 100 8.4 369   David Jarrett   1001 2.0 2.0 2.0
3rd Asymmetric   RS 100 8.4 356   Mark Williams   1001 3.0 3.0 3.0
4th Asymmetric   RS 200 1356   Sarah Green David Green 1052 4.0 4.0 4.0
5th Asymmetric   RS VAREO 612   Jeff Titmus   1077 5.0 5.0 5.0
6th Asymmetric   RS VAREO 424   Tom Watts   1077 6.0 6.0 6.0
7th Conventional   RS AERO 7 1543   Martin Webb   1066 7.0 7.0 7.0
8th Conventional   RS AERO 7 2723   Jackie Rhodes   1066 8.0 8.0 8.0
9th Asymmetric   RS 100 8.4 258   Nigel Tinkler   1001 9.0 9.0 9.0
10th Conventional   LASER RADIAL R   Rhys Powell   1138 10.0 10.0 10.0
11th Conventional   LASER RADIAL 166740   Owen Harris   1138 11.0 11.0 11.0
12th Conventional   TOPPER 46611   Jack Sims   1357 12.0 12.0 12.0
13th Asymmetric   DEVOTI D-ONE 405   John Burns   948 13.0 13.0 13.0
14th Asymmetric   LASER STRATOS 782   Neil Williams Gill Williams 1100 14.0 14.0 14.0
15th Asymmetric   RS 400 881   Greg Phillips A daughter 946 15.0 15.0 15.0
16th Conventional   TOPPER 44921   Joanne Harris   1357 16.0 16.0 16.0
17th Conventional   LASER 4.7 178210   Georgia Huges   1208 17.0 17.0 17.0
18th Conventional   LASER 201481   Callum Kennedy   1099 18.0 18.0 18.0
19th Conventional   SUPERNOVA 553   James Adams   1075 20.0 DNF 20.0 20.0

Pin

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Elapsed Laps Corrected Points
1 Asymmetric   RS 400 1506   Paul Freeland Sharon Freeland 946 64:40 4 1:08:21 1.0
2 Asymmetric   RS 100 8.4 369   David Jarrett   1001 69:34 4 1:09:30 2.0
3 Asymmetric   RS 100 8.4 356   Mark Williams   1001 72:33 4 1:12:29 3.0
4 Asymmetric   RS 200 1356   Sarah Green David Green 1052 77:04 4 1:13:15 4.0
5 Asymmetric   RS VAREO 612   Jeff Titmus   1077 78:55 4 1:13:16 5.0
6 Asymmetric   RS VAREO 424   Tom Watts   1077 78:58 4 1:13:19 6.0
7 Conventional   RS AERO 7 1543   Martin Webb   1066 78:47 4 1:13:54 7.0
8 Conventional   RS AERO 7 2723   Jackie Rhodes   1066 78:51 4 1:13:58 8.0
9 Asymmetric   RS 100 8.4 258   Nigel Tinkler   1001 75:50 4 1:15:45 9.0
10 Conventional   LASER RADIAL R   Rhys Powell   1138 65:15 3 1:16:27 10.0
11 Conventional   LASER RADIAL 166740   Owen Harris   1138 65:46 3 1:17:03 11.0
12 Conventional   TOPPER 46611   Jack Sims   1357 79:06 3 1:17:43 12.0
13 Asymmetric   DEVOTI D-ONE 405   John Burns   948 75:11 4 1:19:18 13.0
14 Asymmetric   LASER STRATOS 782   Neil Williams Gill Williams 1100 65:27 3 1:19:20 14.0
15 Asymmetric   RS 400 881   Greg Phillips A daughter 946 75:53 4 1:20:13 15.0
16 Conventional   TOPPER 44921   Joanne Harris   1357 85:04 3 1:23:35 16.0
17 Conventional   LASER 4.7 178210   Georgia Huges   1208 77:16 3 1:25:17 17.0
18 Conventional   LASER 201481   Callum Kennedy   1099 76:16 3 1:32:32 18.0
19 Conventional   SUPERNOVA 553   James Adams   1075 DNF     20.0
Sailwave Scoring Software 2.29.0
www.sailwave.com
British Youth Sailing Recognised Club
RYA Training Centre
Facebook logo
Instragram logo